Mobiilne meestearsti kabinet

Vastuvõtugraafiku leiate lehekülje lõpust.

Viljandi Haigla koostöö raames Eesti Vähiliiduga alustab tegevust mobiilne diagnoosikabinet meestele. Loe lähemalt siit. Peagi jõuab siia lehele ka vastuvõtugraafik.

Eesnäärmebuss ehk meestearsti mobiilne kabinet.

Eesnäärmebussi eellugu

Üks meeste kehva tervise põhjuseid on see, et meestearst ei tööta igas maakonnas. Selleks, et mehed jõuaksid õigel ajal arsti juurde, andis Eesti Vähiliit Tartu Ülikooli kliinikumile üle “Jõulutunneli” annetuste eest ostetud liikuva diagnoosibussi, mis aitab meestearsti teenuse viia meestele lähemale.

Eesnäärmebussis on ultraheliaparaat eesnäärme uuringuteks, kehaanalüsaator, millega saab mõõta kliendi kaalu, pikkust, lihasmassi, rasvaprotsenti, bioloogilist vanust ning muid spetsiifilisi näitajaid, samuti uriinivoolu mõõtmise aparaat, analüsaator ja palju muud. Kabineti varustus  samasugune, nagu see on Tartu Ülikooli kliinikumi meestekliiniku Tallinna ja Pärnu filiaalis.

Kuna meeste soospetsiifilise teenusega on kõige halvemini kaetud Virumaa, on algperioodil meie põhitähelepanu pööratud just sellele piirkonnale. Vastuvõtud toimuvad piirkonna kõigis suuremates keskustes: Narvas, Rakveres, Sillamäel, Kiviõlis ja Ida-Viru Keskhaigla juures Ahtmes.

Meestearstid tegelevad kõigi meestele eriomaste haigustega: eesnäärmehaigused, seksuaalhäired, meeste üleminekuiga, hüpogonadism, viljatus, sugutrakti ägedad ja kroonilised põletikud, kõik peenise, munandikoti haigused, rinnahaigused meestel.

  • Meestearsti vastuvõtule haigekassa tingimustel (tasuta vastuvõtt) pöördumine eeldab saatekirja!

Ravikindlustatud isikutele kehtib esimesel visiidil visiiditasu 5.00 EUR. Ravikindlustuseta ja saatekirjata mehed saavad vastuvõtule pöörduda tasulises korras.

Vastuvõtule registreerumine:

Registreerida saab:

Digiregistratuuris saab kinni panna ainult saatekirjaga aegu, telefoni teel ka tasulisi aegu. Ilma eelneva registreerimiseta arst kahjuks vastu võtta ei saa. Vastuvõtule tulles peab kaasas olema isikut tõendav dokument.

Vastuvõtugraafik:

Eesnäärmebuss peatub alltoodud kuupäevadel nendel aadressidel. Vastuvõtule tulemiseks on vaja eelnevalt registreerida. Ilma eelneva registreerimiseta arst kahjuks vastu võtta ei saa.

  • Vastuvõtule tulles võtke alati kaasa isikut tõendav dokument.
  • Haigekassa poolt kaetud teenuse (tasuta vastuvõtt) puhul peate esitama saatekirja suunavalt arstilt
  • Tasulise teenuse korral pole saatekiri vajalik, kuid võimalusel võtke kaasa varasemate uuringute tulemused
  • Tulge kohale 5 minutit enne kokkulepitud visiidi aega

Meestekliiniku mobiilse kabineti vastuvõtugraafik

Viljandi Haigla koostöö raames Eesti Vähiliiduga alustab tegevust mobiilne diagnoosikabinet meestele. Loe lähemalt siit. Peagi jõuab siia lehele ka vastuvõtugraafik.

Mobiilsed diagnostikakabinetid soetas Eesti Vähiliit ETV heategevusprogrammi „Jõulutunneli“ abil – 2015. aasta lõpus koguti annetusi naha- ja eesnäärmevähi varajase diagnoosimise kabineti avamiseks. Saade kogus tänu telefoniannetajatele, firmadele ja FoRevo Fondile kokku 312 628 eurot.

    Kas see sisuleht oli teie jaoks kasulik?

    JahEi