Mobiilne meestearsti kabinet

Vastuvõtugraafiku leiate lehekülje lõpust.
Eesnäärmebuss ehk meestearsti mobiilne kabinet.

Eesnäärmebussi eellugu

Üks meeste kehva tervise põhjuseid on see, et meestearst ei tööta igas maakonnas. Selleks, et mehed jõuaksid õigel ajal arsti juurde, andis Eesti Vähiliit Tartu Ülikooli kliinikumile üle “Jõulutunneli” annetuste eest ostetud liikuva diagnoosibussi, mis aitab meestearsti teenuse viia meestele lähemale.

Eesnäärmebussis on ultraheliaparaat eesnäärme uuringuteks, kehaanalüsaator, millega saab mõõta kliendi kaalu, pikkust, lihasmassi, rasvaprotsenti, bioloogilist vanust ning muid spetsiifilisi näitajaid, samuti uriinivoolu mõõtmise aparaat, analüsaator ja palju muud. Kabineti varustus  samasugune, nagu see on Tartu Ülikooli kliinikumi meestekliiniku Tallinna ja Pärnu filiaalis.

Kuna meeste soospetsiifilise teenusega on kõige halvemini kaetud Virumaa, on algperioodil meie põhitähelepanu pööratud just sellele piirkonnale. Vastuvõtud toimuvad piirkonna kõigis suuremates keskustes: Narvas, Rakveres, Sillamäel, Kiviõlis ja Ida-Viru Keskhaigla juures Ahtmes.

Meestearstid tegelevad kõigi meestele eriomaste haigustega: eesnäärmehaigused, seksuaalhäired, meeste üleminekuiga, hüpogonadism, viljatus, sugutrakti ägedad ja kroonilised põletikud, kõik peenise, munandikoti haigused, rinnahaigused meestel.

  • Mobiilse kabineti koordinaator on medõde Olda Raudik, arstidest teevad mobiilses kabinetis vastuvõtte Stanislav Tjagur, Sven Tennisberg ja Margus Punab.
  • Meestearsti vastuvõtule haigekassa tingimustel (tasuta vastuvõtt) pöördumine eeldab saatekirja!

Ravikindlustatud isikutele kehtib esimesel visiidil visiiditasu 5.00 EUR. Ravikindlustuseta ja saatekirjata mehed saavad vastuvõtule pöörduda tasulises korras.

Vastuvõtule registreerumine:

Enne arsti juurde tulemist on vajalik ennast vastuvõtule registreerida. Selleks, et meestearsti tasuta vastuvõtule saaks registreeruda, on vaja küsida perearstilt saatekiri. Kui teil on olemas saatekiri, siis on võimalik vastuvõtule registreeruda:

Vastuvõtugraafik:

Eesnäärmebuss peatub alltoodud kuupäevadel nendel aadressidel. Vastuvõtule tulemiseks on vaja eelnevalt registreerida. Ilma eelneva registreerimiseta arst kahjuks vastu võtta ei saa.

  • Vastuvõtule tulles võtke alati kaasa isikut tõendav dokument.
  • Haigekassa poolt kaetud teenuse (tasuta vastuvõtt) puhul peate esitama saatekirja suunavalt arstilt
  • Tasulise teenuse korral pole saatekiri vajalik, kuid võimalusel võtke kaasa varasemate uuringute tulemused
  • Tulge kohale 5 minutit enne kokkulepitud visiidi aega

Meestekliiniku mobiilse kabineti vastuvõtugraafik 2021

Mai

5.-7. mai Võru, Räpina mnt. 3
10.- 11. mai Valga, Peetri 2
20.-21. mai Viljandi, Turu 8/10
31. mai Kuressaare, Aia 25

Kõige uuemat infot on võimalik leida TÜ Kliinikumi lehelt (aga hetkel on ka seal info uuendamata).

Allikas: TÜ Kliinikum

Mobiilsed diagnostikakabinetid soetas Eesti Vähiliit ETV heategevusprogrammi „Jõulutunneli“ abil – 2015. aasta lõpus koguti annetusi naha- ja eesnäärmevähi varajase diagnoosimise kabineti avamiseks. Saade kogus tänu telefoniannetajatele, firmadele ja FoRevo Fondile kokku 312 628 eurot.

    Kas see sisuleht oli teie jaoks kasulik?

    JahEi