Meeste keskmine eluiga naiste omast madalam muuhulgas ka sellepärast, et meestel on nõrgem sotsiaalne võrgustik, ütles meestearst Olev Poolamets.
Dr Poolamets alates 2:50. Täispikka saadet vaata siit.
“Vanemas eas meestest osad matavad näiteks ennast liiga vara maha. Nende nägemus harrastustest on liiga kitsas,” rääkis meestearst Olev Poolamets, kelle arvates alkoholilembus on ajaloost jäänud harjumus, mis kaasajal enam sageli inimese elustiili osa enam ei ole. Tema sõnul on meeste keskmine eluiga naiste omast madalam muuhulgas ka sellepärast, et meestel on nõrgem sotsiaalne võrgustik.
“Või näiteks, kui alguses sport, jooks, suusatamine on harrastus, aga ühel hetkel, kui sa ei saa seda enam teha, tõsta või sporti teha, et mis siis saab,” ütles Olev Poolamets. Kuigi sport ja liikumine on tema arvates parimad viisid lõõgastumiseks, tuleb elus ka perioode, kus inimestel pole võimalik sellega tegeleda ning tuleb leida teisi võimalusi, et alkohol ei oleks ainuke pingete lõõgastus. Selleks pole tema sõnul vaja suuri ressursse, et teha kepikõndi, hommikuvõimlemist, minna spordisaali või rääkida sõbraga südamest südamesse.
Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuse analüütik Marek Sammuli sõnul on alkoholitarbimise juures probleemiks just regulaarsus. “Probleem on nendes kahes igaõhtuses õlles, millest siis hiljem kerib see sama kehakaal,” selgitas ta. “See, kui kord kuus sõpradega tõsiselt viina visata, selle mõju ja tagajärjed on oluliselt väiksemad kui see, et lihtsalt igal õhtul regulaarselt juuakse üks õlu või kuus õlut.”
Allikas: ERR